X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

9 dobrych powodów, aby ubezpieczyć siebie i bliskich

2017-06-26 13:38 poniedziałek
ikze - polacy

Wysoka suma ubezpieczenia z niską składką? To niewątpliwie rzadka zdobycz na rynku ubezpieczeń na życie. Ale z odpowiednio dobranym ubezpieczeniem dodatkowym, pasującym do potrzeb rodziny i skorzystaniem z gratisów, jest to do zrobienia.  Przyglądamy się ubezpieczeniu MetLife na Życie.

Samo Towarzystwo Ubezpieczeniowe MetLife jest warte uwagi, ponieważ działa na polskim rynku już od 1990 roku, wcześniej jako Amplico Life i jest jednym z pierwszych, które ubezpieczało Polaków po transformacji systemowej. MetLife obsługuje prawie 5 milionów klientów indywidualnych i grupowych i posiada szeroką gamę produktów na życie. Dysponuje między innymi ubezpieczeniami chroniącymi: życie, zdrowie, następstwa nieszczęśliwych wypadków, a także pomaga w ramach polis inwestować i oszczędzać, w tym na cele emerytalne.
 
Jednym z produktów indywidualnych, oferowanych w ramach klasycznego ubezpieczenia na życie jest umowa MetLife na Życie, łącząca ochronę ubezpieczonego z możliwością zabezpieczenia zobowiązań finansowych, np. kredytu hipotecznego. Poniżej kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę.

 

Umowa podstawowa i przydatne dodatki

Produkt MetLife na Życie jest ubezpieczeniem o charakterze ochronnym. To znaczy, że ubezpieczony, wpłacając regularnie składki (w wymiarze miesięcznym lub rocznym), chroni finansowo swoich bliskich na wypadek swojej śmierci, przy czym ma możliwość rozszerzenia tej ochrony o inne okoliczności związane z życiem i zdrowiem.
 
MetLife na Życie to polisa terminowa, z możliwością zawarcia umowy na okres od 5 do 30 lat. W chwili zawarcia umowy ubezpieczający musi być co najmniej pełnoletni, ale może mieć też nawet 70 lat, a więc zawarcie polisy nawet w wieku „senioralnym” jest możliwe. Dla umowy podstawowej maksymalny czas ochrony dotyczy 75. roku życia ubezpieczonego.
 
Ubezpieczony ma możliwość uzupełnienia umowy podstawowej aż o 9 rozszerzeń, które zwiększają zakres ochrony i poczucie bezpieczeństwa oraz dają zwiększają szansę otrzymania świadczenia. Naszym zdaniem to wyróżnik na skalę rynku. Rozszerzenia, dzięki rabatom i swojej przemyślanej konstrukcji, pozwalają zaoszczędzić na polisie.
 
Przykład
Jeśli szukamy polisy pod kredyt, to dodatek Dopasowana Ochrona Życia, pozwala na uzyskanie zabezpieczenia w razie roszczenia banku, a składka z tytułu ubezpieczenia będzie maleć. Rozwiązanie jest proste – spłacając hipotekę, nasze zobowiązanie wobec banku się zmniejsza, więc i potrzebna ochrona ubezpieczeniowa jest niższa, a jeśli tak, to i składka za ubezpieczenie wyniesie nas co roku mniej. MetLife więc mówi do nas wprost – rozwiązania szyjemy dokładnie na Twoje potrzeby. 
 

9 dobrych powodów?

Dzięki takim rozwiązaniom jak wspomniana Dopasowana Ochrona Życia, produkt MetLife wart jest szczególnej uwagi. 9 rozszerzeń to 9 dobrych powodów zawarcia polisy. Nie każdy z dodatków będzie dla nas, ale też nie chodzi o to, aby wybrać wszystkie. Jeśli nawet tylko jedna potrzeba, którą mamy, zostanie zabezpieczona w przemyślany sposób, to jest to bezcenne. Tak działa produkt MetLife na Życie z dodatkami – jest dobrze skrojony, dzięki czemu w pełni chroni nas od nieprzewidzianych zdarzeń, a jednocześnie szanuje nasz domowy budżet.
 
Znajdźmy swój dobry powód, aby się ubezpieczyć. Pełna lista wraz ze szczegółowym opisem, na stronie MetLife. Dla rozeznania, nasza autorska lista, która mówi, co umowy dodatkowe obejmują:

  • zgon wskutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby,
  • całkowite i trwałe inwalidztwo, czyli niezdolność do pracy lub samodzielnego życia
  • diagnozę nowotworu,
  • przejęcie przez MetLife obowiązku opłacania składek w przypadku poważnego zachorowania,
  • trwałe inwalidztwo wskutek nieszczęśliwego wypadku z dodatkowym długoterminowym wsparciem finansowym w przypadku poważnego inwalidztwa,
  • śmierć wskutek NW z podwojoną wypłatą, jeśli będzie to wypadek komunikacyjny,
  • drugą opinię medyczną u lekarzy z WorldCare w USA w przypadku groźnych chorób
  • kompleksową ochronę dziecka w razie choroby lub wypadku, wraz z pakietem assistance.

 
Pamiętaj:
Przed zawarciem umowy ubezpieczenia, MetLife może wymagać oceny stanu zdrowia potwierdzonej przez lekarza, przy czym za te badania zapłaci Ubezpieczyciel. Historia medyczna ubezpieczonego może mieć również wpływ na wysokość opłacanej składki. Dlatego nie warto zwlekać z zawarciem polisy. Towarzystwa Ubezpieczeniowe mogą skierować na badania medyczne, więc polisę na życie warto kupować będąc zdrowym – kiedy zdrowie się pogarsza, polisy mogą stać się droższe.MetLife – zgłoszenie wniosku o wypłatę świadczenia. Bo ważne nie jest tylko zawarcie, ale i sprawna wypłata  

Kilka ważnych szczegółów

Z polisy oferowanej przez MetLife mogą skorzystać zarówno pojedyncze osoby, jak i całe rodziny, także wspólnicy zatrudnienie w ramach tej samej działalności gospodarczej i kredytobiorcy. Dla tych ostatnich MetLife dedykuje Dopasowaną Ochronę Życia – umowę dodatkową z malejącą sumą ubezpieczenia i malejącą wysokością składki w trakcie trwanie umowy, tak aby ubezpieczony miał zapewnione dodatkowe środki na spłatę hipoteki. Wspomnijmy, że wykupienie tej dodatkowej ochrony umożliwia otrzymanie 10% zniżki na składkę dla drugiej osoby, a polisa jest zawierana na okres od 6 do 30 lat.
 
Ubezpieczony zyskuje jeszcze więcej, dzięki wielu ułatwieniom jak opcja Ochrona na Wszelki Wypadek, która jest dodatkową umową w zakresie NNW. W razie stwierdzenia trwałego uszkodzenia ciała wskutek nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony otrzyma zarówno świadczenie jednorazowe wypłacane już od 1% inwalidztwa, jak również dodatkowo w przypadku poważnego inwalidztwa - długoterminowe wsparcie finansowe w postaci miesięcznej renty – wypłacanej przez okres 10 lat. To ostatnie świadczenie można też uzyskać w wymiarze jednorazowej wypłaty, jeśli taka jest wola klienta.
 
Interesujące są też zniżki oferowane przez ubezpieczyciela. Jedną z nich jest możliwość 10% rabatu dla osoby współubezpieczonej przy wykupieniu dla niej umów dodatkowych.
 
Przed wakacjami warto, by rodzice rozważyli także zakup umowy dodatkowej Bezpieczne Dziecko Premium –W okresie wakacyjnym MetLife zwiększa zakres ochrony wypadkowej i wypłaca podwójne świadczenie w razie trwałego inwalidztwa, złamania lub oparzenia. Chronione w ramach tego ubezpieczonego może być każde dziecko aż do ukończenia 21. roku życia, a do dyspozycji ma szeroki powypadkowy pakiet assistance obejmujący m.in. konsultacje medyczne, specjalistyczne badania i rehabilitacje.
 
Zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty na stronie MetLife

Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Majątkowe ubezpieczenie - rozróżniane są tu dwa rodzaje: ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.