X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Cztery Szlaki w Open Life

2014-07-15 11:44 wtorek
Z początkiem lipca ruszyła druga subskrypcja Indywidualnego Ubezpieczenia na Życie i Dożycie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym Cztery Szlaki, oferowanego przez Open Life TU Życie S.A.

Cztery Szlaki zostały stworzone z myślą o Klientach zainteresowanych produktem o dłuższym horyzoncie inwestycyjnym gotowych zainwestować środki jednorazowo. Ubezpieczenie przewidziane jest na okres 4 lat, a formuła wypłaty oparta jest w szczególności o obligacje i instrumenty dłużne.

ubezpieczenie na życie

 

- Monitorujemy rynek, starając się tworzyć atrakcyjne rozwiązania finansowe dla naszych klientów – mówi Izabela Śliwowska, Wiceprezes Open Life TU Życie S.A., odpowiedzialna za rozwój nowych ubezpieczeń. - Cztery Szlaki to kolejne ubezpieczenie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, które będzie odpowiadało zarówno doświadczonym, jak i stawiającym pierwsze kroki w świecie finansów, inwestorom – dodaje.

Samodzielne lokowanie środków może być trudne i okazać się mniej bezpieczne niż skorzystanie z gotowego, zaprojektowanego przez specjalistów stabilnego rozwiązania inwestycyjnego. Dlatego Open Life stworzyło ubezpieczenie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK) oparte o koszyk czterech funduszy inwestycyjnych: Templeton Global Total Return A (Mdis) EUR-H1, M&G OPTIMAL INCOME "A-H" (EUR), PIMCO EURO BOND "E" oraz DNCA INVEST EUROSE "A" ACC. Wymienione powyżej fundusze, wchodzące w skład instrumentu bazowego, lokują środki głównie w obligacje i rynek dłużnych papierów wartościowych, a także w akcje i inne fundusze.

Celem UFK jest osiągniecie wyniku 107% zainwestowanego kapitału, powiększonego o wypracowane zyski z instrumentu bazowego ponad 7% na koniec okresu ubezpieczenia. Kluczowym atutem produktu jest zmniejszony poziom ryzyka związanego z ubezpieczeniem z UFK. Proponowane rozwiązanie ma na celu przynieść zyski zarówno w przypadku wzrostu kursu instrumentu bazowego jak i ochronić kapitał w przypadku spadku kursu instrumentu bazowego. Oznacza to, że nawet gdyby kurs instrumentu bazowego w ostatnim dniu obserwacji wyniósł mniej niż 100%, to Klient nadal otrzyma 107% składki zainwestowanej. Jeżeli zaś kurs instrumentu bazowego będzie wyższy niż 107% Klient otrzyma zwrot zainwestowanej kwoty wraz z wypracowanym zyskiem.

Takie rozwiązanie zostało wprowadzone z uwagi na rosnące zainteresowanie inwestycjami ze strony osób, które nie posiadają wystarczającego doświadczenia, aby samodzielnie zarządzać swoim portfelem inwestycyjnym. Jest to dobry sposób na rozpoczęcie przygody z rynkiem finansowym.

Subskrypcja do Czterech Szlaków potrwa od 1. do 31. lipca 2014 roku. 

Źródło: Open Life TU Życie S.A.


Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Aktywa Funduszu - suma składek wpłacanych przez członków ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.