X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

AIG zatrzymało sprzedaż spółek życiowych

2009-03-05 10:10 czwartek
Zgodnie z założeniami nowego planu pomocowego amerykańskiego rządu dla AIG zatrzymana została sprzedaż spółek życiowych ubezpieczyciela. Głownie chodzi tutaj o American Life Insurance – Alico.

Zamknięte też zostały tzw. pokoje danych, gdzie potencjalni kupcy mogli zapoznać się ze szczegółami finansowymi kupowanych firm. Wcześniej MetLife za Alico oferował 11,2 mld USD pod warunkiem, że jego kondycja finansowa i wiarygodność nie zostaną podważone. Gdyby kondycja Alico była coraz gorsza, cena oferowana przez MetLife spadłaby do zaledwie 8 miliardów dolarów. Byłby to złoty interes dla kupca, ale wcale nie taki dobry dla przeżywającego ogromne kłopoty AIG.  

Zatrzymanie wyprzedaży spółek życiowych ma pomóc w utworzeniu niezależnych podmiotów na rynku ubezpieczeniowym i ostatecznie rozwiązać sprawę AIG. FED zgodził się na powstanie spółek o różnym profilu , niezależnych od spółki matki i z odrębnie wybieranymi zarządami. Dzięki temu zyskowne gałęzie AIG nie będą spychane w dół wynikami niedochodowych części spółki. W ten sposób także w wypadku zaistnienia najgorszego scenariusza amerykański rynek ubezpieczeniowy nie dozna tak ogromnego ciosu, a obywatele nie zostaną pozbawieni podstawowej ochrony.

Źródło: Bloomberg

Jakub Tabisz
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Likwidacja szkody - czynności wykonywane po wypadku ubezpieczeniowym ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.