X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniach mieszanych?

2006-11-09 16:23 czwartek

Ubezpieczenie mieszane to połączenie terminowego ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia na dożycie, zapewniającego kapitał. Działa dwukierunkowo tzn., że pełni funkcje ochronne oraz oszczędnościowe zarazem. W razie Twojej śmierci, Twoi uposażeni otrzymają świadczenie, natomiast, jeśli w okresie ubezpieczenia nic złego Ci się nie przytrafi, otrzymasz kapitał końcowy. Z tego artykułu dowiesz się, w jakich przypadkach ubezpieczenie tego typu jest potrzebne, na co powinieneś zwrócić uwagę wybierając właśnie takie ubezpieczenie oraz w jaki sposób porównywać oferty, aby rzeczywiście wybrać tę najlepszą.

Kilka podstaw na początek

Celem ubezpieczenia mieszanego jest stworzenie ubezpieczonemu zabezpieczenia finansowego umożliwiającego utrzymanie poziomu życia w wieku emerytalnym, przy jednoczesnym zapewnieniu materialnego wsparcia rodzinie ubezpieczonego na wypadek jego przedwczesnej śmierci.

Każda umowa ubezpieczenia tego rodzaju, o ile nie zostanie przez ubezpieczającego zerwana w początkowym okresie ubezpieczenia, kończy się wypłatą świadczenia. Okres ubezpieczenia ustalony w umowie może sięgać do 25 lat lub umowa może być zawarta do osiągnięcia przez ubezpieczonego wieku emerytalnego.

Składki ubezpieczeniowe opłacane są przez cały okres ubezpieczenia, świadczenie wypłacane jest jednorazowo lub w postaci renty. O formie wypłaty decyduje klient.

Jak porównać oferty?

Czym się kierować w wyborze ubezpieczenia? Jeżeli zastanawiasz się, jakie kryteria wziąć pod uwagę, aby wybrać ofertę, która zapewni najkorzystniejsze warunki ubezpieczenia na życie i dożycie – przeczytaj poniższe wskazówki. Zapoznając się z różnymi ofertami ubezpieczenia zwróć uwagę na poniższe kryteria, pomogą Ci one wybrać najodpowiedniejsze ubezpieczenie.

  • Zakres ubezpieczenia - Jakie sytuacje i zdarzenia uprawniają do wypłaty świadczeń?
  • Suma ubezpieczenia
  • Okres trwania umowy
  • Prawo do zawieszania płacenia składki
  • Udział w zysku
  • Prawo do wykupienia polisy
  •  Forma wypłaty świadczeń

 

Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Lekarz specjalista - lekarz medycyny, który uzyskał tytuł ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.