X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Co zrobić, gdy trzeba zgłosić roszczenie o wypłatę świadczenia? Pierwsze kroki

2006-10-11 13:12 środa
Ten artykuł porusza sprawę niezwykle trudną, i to nie trudną pod względem prawnym czy formalnym, ale pod względem emocjonalnym. Jednak należy ją poruszyć, podać kilka podstawowych wskazówek, które, gdy spotkasz się z taką sytuacją okażą się wręcz niezbędne.

Po śmierci ukochanej żony/męża czy innego członka rodziny załatwianie spraw urzędowych jest trudne i bolesne, jednak zarazem bardzo istotne. Jeśli zostałeś uposażony przez zmarłego, teraz należy Ci się świadczenie, które z pewnością, chociaż nie zastąpi Ci bliskiej osoby, to jednak ułatwi życie bez niej. Przynajmniej pod względem finansowym.

Proces od złożenia wniosku o świadczenie do otrzymania tego świadczenia nie jest skomplikowany i zazwyczaj trwa bardzo krótko. Poniżej wyodrębniłam kilka podstawowych kroków, jakie należy zrobić, aby wspomniane świadczenie otrzymać.
 
 1. Postaraj się odszukać aktualna polisę

  Jeśli wiesz gdzie była ona przechowywana, masz pierwszy krok z głowy i możesz przejść do kolejnego. Jeśli polisy znaleźć nie możesz, a pamiętasz dane agenta ubezpieczeniowego, który polisę sprzedał, możesz skontaktować się z nim, a on pomoże Ci w dalszych działaniach. Możesz też skontaktować się bezpośrednio z danym towarzystwem ubezpieczeniowym.
   
 2. Skontaktuj się z agentem ubezpieczeniowym, który reprezentuje dane towarzystwo ubezpieczeniowe.

  Agent umówi się na spotkanie z Tobą, poinformuje Cię, jakie dokumenty będą potrzebne, aby móc zgłosić roszczenie oraz dostarczy Ci druk, który będziesz musiał sam bądź z jego pomocą wypełnić.
   
 3. Skompletuj dokumenty i wypełnij stosowny formularz

  Wypełnienie formularza nie jest skomplikowane, możesz z łatwością zrobić to sam, lub jeśli wolisz wypełnić go wspólnie z agentem ubezpieczeniowym. W formularzu m.in. będziesz musiał podać dane do przelewu ( numer konta, bank ).

 
Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Filar I - to emerytura ze zreformowanego ZUS. ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.