X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Czy grupowe ubezpieczenie na życie zapewni wystarczającą ochronę?

2011-02-02 08:51 środa
ochrona z grupowym ubezpieczeniem na życie

Trzeba jednak pamiętać o tym, że przy indywidualnej terminowej polisie świadczenia najczęściej płacone jest tylko uposażonym po zgonie ubezpieczonego. Przy grupowej - wypłacane jest po jeszcze kilku innych zdarzeniach: śmierci małżonka, dziecka, rodziców, teściów, urodzinach dziecka. Z logiki ubezpieczeń grupowych wynika, że mniej opłaca się przystępować do nich młodym osobom, natomiast bardziej osobom starszym i schorowanym. Osoby chore indywidualnie mogłyby w ogóle nie móc się ubezpieczyć, bo towarzystwa po badaniach lekarskich odrzuciłyby ich wnioski o wystawienia polisy. Dla mniej zamożnych pracowników polisa grupowa stanowi dodatkowe, w trudnych chwilach jakże ważne, wsparcie finansowe. A dla hojniejszych pracodawców czy pracowników o dochodach umożliwiających przeznaczenie części poborów na zabezpieczenie siebie czy swoich najbliższych na wypadek nieszczęścia, sprzedawane są polisy na bardzo wysokie sumy ubezpieczenia. Cena za ubezpieczenie może być pokrywana przez pracodawcę, pracownika lub wspólnie.

Jeżeli zbywając agenta ubezpieczeniowego mamy świadomość, że:

- jeśli stracimy pracę, stracimy także ubezpieczenie grupowe,

- polisy grupowe są zwykle bardziej standardowe i uogólnione niż indywidualne polisy na życie,

- polisy grupowe dają nam gotowe rozwiązanie, niezbyt często mamy możliwość sami ukształtować polisę od początku do końca,

to znaczy, że bierzemy na siebie całkowitą odpowiedzialność za dokonany wybór ubezpieczenia i jeśli kiedyś będziemy żałować tej decyzji, to żal będziemy mogli mieć wyłącznie do samych siebie. Ubezpieczenie grupowe lepiej traktować jako bonus, a nie jako wystarczające, jedyne ubezpieczenie na życie. Większość specjalistów jest zgodna co do tego, że ubezpieczenie grupowe nie powinno być stosowane jako ubezpieczenie zastępcze w stosunku do indywidualnego. Jeśli jesteś głową rodziny i chcesz dobrze zabezpieczyć swoich bliskich, powinieneś zadbać o ubezpieczenie z odpowiednio dużą sumą ubezpieczenia.
Ciekawa oferta ubezpieczeń grupowych na ubezpieczeniagrupowe.com.pl

ASzKup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Partner medyczny - placówka medyczna, z którą towarzystwo ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.