X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

DnB NORD wprowadza kolejny produkt strukturyzowany - ubezpieczenie na życie i dożycie „NORD 4 markets”

2010-09-24 08:13 piątek
 NORD 4 markets - oparty został na indeksie największych spółek państw Brazylii, Rosji, Indii oraz Chin – w skrócie BRIC (indeks S&P BRIC 40 Daily Risk Control 5%). Bank przygotował dwa warianty produktu. W pierwszym - zysk na koniec okresu inwestycji będzie równy wzrostowi indeksu w okresie trzech lat. W przypadku spadku wartości indeksu – kapitał objęty jest 100% ochroną.

W drugim wariancie – w przypadku wzrostu indeksu – inwestor otrzyma 90% zainwestowanego kapitału plus 2,5-krotność wartości wzrostu indeksu w okresie trzech lat. Czyli jeśli indeks wzrośnie np. o 20%, to zysk po 3 latach wyniesie 40%. Jeśli indeks spadnie – wówczas inwestycja kończy się zwrotem 90% kapitału.

Brazylia, Rosja, Indie i Chiny są liderami dynamiki wzrostu gospodarczego. Odpowiadają za ponad 20% światowej gospodarki, charakteryzuje je wysokie tempo wzrostu PKB, wzrost demograficzny, rosnący popyt wewnętrzny oraz rosnące kursy walut krajowych. Oparcie mechanizmu inwestycyjnego na indeksie grupującym spółki działające w tych państwach, których łączna kapitalizacja wynosi ponad bilion dolarów, daje w naszej ocenie realny potencjał zysku. Wierzymy we wzrost indeksu, dlatego tak skonstruowaliśmy nasz nowy produkt, aby zapewniał inwestorom solidny zysk, przy wysokiej, 90% ochronie kapitału. Inwestorzy bardziej ostrożni mogą zdecydować się na Wariant o nieco mniejszym potencjale zysku, za to ze 100% ochroną kapitału, powiedział Mariusz Korpus, dyrektor departamentu zarządzania produktami inwestycyjnymi w Banku DnB NORD Polska.

Do produktu strukturyzowanego – lokata na 8%

Zapisując się na NORD 4 markets można założyć lokatę 3-miesięczną o stałym oprocentowaniu 8% w skali roku.  Minimalna kwota lokaty to 5 tys. zł, maksymalna – to równowartość kwoty inwestowanej w NORD 4 markets.

Zysk bez podatku
NORD 4 markets przygotowany został w formie grupowego ubezpieczenia na życie  i dożycie we współpracy z MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. – dzięki czemu inwestor nie zapłaci podatku od zysków kapitałowych. Minimalna kwota inwestycji to 5 tys. zł. Subskrypcja potrwa do 8 października we wszystkich oddziałach Banku DnB NORD.

Krótko o indeksie bazowym
Indeks S&P BRIC 40 Daily Risk Control 5% obejmuje 40 największych spółek państw BRIC (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny). Wszystkie te spółki notowane są na giełdach, a ich całkowita kapitalizacja to 1,1 biliona USD. Daily Risk Control 5% to formuła oznaczająca dodatkowy mechanizm kontrolujący dzienną zmienność indeksu na poziomie 5%, dzięki czemu ograniczane jest ryzyko.

Kontakt:

Łukasz Piasta
Dyrektor Departamentu Public Relations
Rzecznik Prasowy
ul. Postępu 15C
02-676 Warszawa
tel. (22) 524 20 05
kom. 661 601 238
mail: lukasz.piasta@dnbnord.pl

Informacja prasowa DnB Nord z dnia 23.09.2010 r.

Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Leczenie - działanie medyczne, które wedle ogólnie ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.