X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Dobry wybór ubezpieczenia na życie czyli jak wybrać dobrą firmę ubezpieczeniową?

2011-04-14 09:01 czwartek
Dobry wybór to trafny wybór. Czyli kilka podstawow
Krok drugi: Określ swoje potrzeby
Na tym etapie powinieneś zdecydować jaka ochrona jest Ci potrzebna. Warto się zastanowić, czy korzystniejsze nie byłoby zawarcie polis z kilku płaszczyzn. Godne uwagi są rozszerzone plany ochrony, które gwarantują znaczne zniżki. Musisz przy tym pamiętać, że nie zawsze rzeczywisty zakres ochrony pokrywa się z tym, na co pozornie wskazuje nazwa umowy. Definiując podstawową potrzebę ubezpieczeniową - np. tylko pieniądze dla rodziny w przypadku śmierci, czyli ubezpieczenie na życie - upewnij się, czy program nie zawiera czasem dodatkowego zabezpieczenia - np. wypłaty kapitału po dożyciu końca programu.

Musisz również zastanowić się ile pieniędzy przeznaczysz na ubezpieczenie - niech będzie to kwota zgodna z Twoimi możliwościami. Nikt przecież nie chce zakładać polisy na życie, a po chwili z niej rezygnować. Dlatego przeanalizuj swoje potrzeby, oczekiwania i możliwości, a następnie szukaj oferty, która w największym stopniu się z nimi pokrywa.

Krok trzeci: Porównaj oferty

Po określeniu swoich potrzeb i przygotowaniu listy towarzystw, możesz przystąpić do porównywania ofert. Zanim skontaktujesz się z agentem ubezpieczeniowym lub podejmiesz decyzję o zakupie polisy online, przeanalizuj wskazane poniżej problemy.
  • Jaki jest poziom ochrony, jakie zdarzenia podlegają ubezpieczeniu, za co i w jakiej części przysługuje Ci odszkodowanie?
  • Jakie umowy dodatkowe można dokupić do ubezpieczenia, czy na pewno są Ci potrzebne?
  • W jakich sytuacjach towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaci odszkodowania?
  • Od czego zależy wysokość składki i co jaki czas musisz ją opłacać?
  • Czy oferta, którą się zainteresowałeś, jest typowo ochronna, czy zawiera element oszczędnościowy?
  • Czy możesz zrezygnować z ubezpieczenia i jakie będą tego skutki?
Wybierając towarzystwo ubezpieczeniowe nie należy się z niczym spieszyć. Przede wszystkim powinno się realnie oceni swoje potrzeby oraz możliwości. Poza tym trzeba z uwagą czytać wszelkie informacje na temat danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Naszym pierwszym odruchem byłoby z pewnością zakupienie ubezpieczenia tam, gdzie najtaniej. Jednak odradzam kierowanie się wyłącznie ceną. Jeżeli to cena będzie jedynym argumentem za czy przeciw, możecie zapomnieć o innych, niezwykle ważnych aspektach. Nie można dopuścić do sytuacji, w której po zakupie polisy stwierdzicie, że nie odpowiada ona Waszym potrzebom. Nie twierdzę, że cena ubezpieczenia jest mało istotna, zwracam jedynie uwagę, że nie może być ona jedynym powodem, dla którego wybierzecie towarzystwo X zamiast Y.
 
ASz
Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
  • 2012-11-30 21:32 piątek ~qubs | [+] odpowiedz
    Sensowne to porady, choć wybór TU zależy od wielu rzeczy. Ważne jest jaką polisę bierzemy, jakie mamy potrzeby. Ja najbardziej jest zadowolony z hdi gdzie ubezpieczam dom, najłatwiejsze formalności i ... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz inwestycyjny otwarty - polega na zakupie jednostek ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.