X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Generali uatrakcyjnia grupowe ubezpieczenie na życie

2010-12-16 08:30 czwartek
Generali Życie T.U. wprowadza zmiany w ofercie grupowego ubezpieczenia na życie w ogólnych warunkach grupowe ubezpieczenie na życie Certum oraz Certum Max (OWU). Uatrakcyjniony produkt Generali charakteryzuje się szerszym niż dotychczas zakresem ubezpieczenia, co daje możliwość rozbudowy umowy ubezpieczenia o nowe umowy dodatkowe. Rozbudowa oferty jest efektem stałego dążenia Generali do unowocześniania oferty ubezpieczeń na życie dla klientów grupowych.

W ramach już funkcjonujących na rynku ogólnych warunków ubezpieczenia Certum oraz Certum Max zostały dokonane modyfikacje, dzięki którym Klienci (pracownicy firm, które korzystają z oferty grupowych ubezpieczeń na życie w Generali) mają do dyspozycji elastyczny produkt, którego zakres można dopasować do wielkości firmy, preferencji Klientów i wymaganego zakresu. W ramach nowych OWU zakres ochrony ubezpieczeniowej został rozszerzony o nowe klauzule np. poważne zachorowanie Ubezpieczonego oferowane w dwóch wariantach, leczenie specjalistyczne Ubezpieczonego czy trwały uszczerbek Dziecka wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Zakres zmian jest wynikiem analizy potrzeb obecnych jak i potencjalnych Klientów. Nowy produkt ma umożliwić jak najbardziej zindywidualizowane podejście do Klienta, który chce zapewnić swoim pracownikom najlepsze rozwiązania ubezpieczeniowe realizowane we współpracy z Generali.

W ramach umowy ubezpieczenia, każdy ubezpieczony pracownik otrzymuje od Generali tzw. Certyfikat, który potwierdza warunki świadczonej ochrony.

Warunki Certum oraz Certum Max stanowią podstawę zawarcia dobrowolnych ubezpieczeń na życie, które poza ochroną życia i zdrowia umożliwiają także indywidualne inwestowanie środków przekazanych przez pracodawcę oraz własnych, w ramach szerokiej gamy dostępnych w ofercie Generali ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych (UFK). Zaproponowane rozwiązanie oszczędnościowe pozwala skorzystać z wiedzy ekspertów inwestycyjnych Generali, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w zakresie zarządzanych aktywów.

Dodatkowym atutem przy zawarciu grupowego ubezpieczenia na życie w Generali jest możliwość uruchomienia telefonicznej obsługi roszczeń. Oznacza to, że w przypadku zgłoszenia zajścia zdarzenia, Generali po spełnieniu określonych w umowie ubezpieczenia warunków, w ciągu 24 godzin od otrzymania pełnej informacji na temat zdarzenia zrealizuje świadczenia na rzecz osoby uprawnionej bez potrzeby przekazywania do ubezpieczyciela pełnej dokumentacji dotyczącej zdarzenia.

W ramach ubezpieczeń grupowych Generali zapewnia także szeroki wachlarz możliwości informacyjno - doradczych. Każdy Klient ma możliwość skontaktowania się z Działem Obsługi Ubezpieczeń Grupowych, gdzie może liczyć na profesjonalne wsparcie Doradcy ds. Obsługi. Dodatkowo swoim Klientom instytucjonalnym Generali udostępnia dodatkowe narzędzie usprawniające obsługę produktu – Portal dla Administratora, za pomocą którego Ubezpieczający na bieżąco może weryfikować status ubezpieczenia swoich pracowników czy zakres świadczonej ochrony. Ponadto do dyspozycji Klientów jest Infolinia Generali, gdzie można pozyskać informacje na temat oferowanego produktu ubezpieczeń grupowych Certum i Certum Max. Do dyspozycji Ubezpieczonych, którzy zdecydują się na inwestowanie środków w ramach ubezpieczeniowego funduszu kapitałowego ubezpieczyciel przekazuje również Portal - czyli platformę internetową za pomocą, której Ubezpieczony może śledzić na bieżąco przebieg transakcji na swoich rachunkach.

Uważamy, iż każdy klient powinien mieć możliwość dobrowolnego kształtowania zakresu ochrony ubezpieczeniowej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb i prowadzonej działalności. Dlatego też po dokonaniu analiz biznesowych zdecydowaliśmy się zmodyfikować nasz produkt grupowego ubezpieczenia na życie tak aby stał się on jeszcze bardziej konkurencyjny i jednocześnie dopasowany do oczekiwań naszych Klientów. Jakość produktów oraz zakres ochrony stanowi dla Generali największą wartość” – podkreśla Anna Sikorska, Dyrektor Departamentu Zarządzania Rozwojem Produktu i Obsługi Ubezpieczeń Grupowych w Generali.

Informacja prasowa Generali z dnia 15.12.2010 r.
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz rynku pieniężnego - fundusz, który przy zminimalizowanym ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.