X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

ING Życie: większa składka, plany dalszego rozwoju na lata 2010-2015

2009-11-17 10:20 wtorek
ING
Towarzystwo ubezpieczeń ING ogłosiło wyniki finansowe po trzecim kwartale 2009 r. Firma komunikuje elementy strategii na najbliższe lata.

Wyniki finansowe

W trzecim kwartale 2009 r. ING Życie zanotowało 35-procentowy wzrost składek przypisanych brutto oraz wzrost zysku netto na poziomie 12 procent. Pierwsze trzy kwartały tego roku to czas intensywnej pracy nad dywersyfikacją portfela sprzedawanych produktów oraz optymalizacją kosztów. Jesteśmy zadowoleni z wyniku towarzystwa za ten okres, przybliża on nas do realizacji naszej długofalowej strategii. Liczymy na dalsze powiększanie udziałów rynkowych, oferując klientom dopasowane do ich potrzeb produkty i coraz wyższy poziom obsługi. W przeciągu ostatnich trzech kwartałów 2009 r. wprowadziliśmy na rynek umowy dodatkowe dotyczące poważnego zachorowania i pobytu w szpitalu oraz innowacyjną polisę ochronną ING Smart, od października dostępną w sprzedaży online na www.ingsmart.pl. Polacy coraz chętniej zaczynają korzystać z typowo ochronnych ubezpieczeń na życie, kierując się odpowiedzialnością za siebie i bliskich. Widzimy w tym obszarze duży potencjał, aczkolwiek jego rozwój wymaga wieloletniej pracy nad edukacją rynku i dalszego unowocześniania oferty.

ING Życie w Polsce – plany na lata 2010-2015


Plany ING Życie zakładają ponad dwukrotny wzrost liczby klientów, czyli do 1 mln osób i 15 proc. udziału w rynku ubezpieczeń na życie do 2015 r. Cele te zamierzamy osiągnąć wprowadzając na rynek ubezpieczenia zgodne ze zmieniającymi się potrzebami klientów, koncentrując się na jakości obsługi, dywersyfikując kanały dystrybucji oraz kontynuując rozwój własnej sieci sprzedaży. Już teraz prowadzimy szerokie badania satysfakcji posiadaczy naszych polis, które pozwalają nam na precyzyjną identyfikację oczekiwań klientów, a w efekcie podniesienie jakości obsługi. To proces zaplanowany na kilka lat, zakładający stałe monitorowanie satysfakcji i bieżącą modyfikację naszych procesów i procedur z korzyścią dla klientów.  W czwartym kwartale 2009 r. przewidujemy kampanię marketingową w telewizji i internecie. W ramach kampanii uruchomiona zostanie strona internetowa www.ingzycie.pl – nasza podstawowa platforma komunikacyjna on-line, poprzez którą będziemy utrzymywać kontakt z obecnymi i przyszłymi klientami oraz promować korzyści płynące z korzystania z ubezpieczeń na życie. Polska pozostaje strategicznym rynkiem dla Ubezpieczeń ING, którego rozwój będzie w najbliższych latach intensywnie wspierany.

Globalna sytuacja ING

Dynamicznie zmieniające się globalne jak i lokalne realia rynkowe stawiają przed firmami z sektora finansowego duże wyzwania. Pod koniec października 2009 r. Grupa ING ogłosiła, że zamierza dokonać rozdziału działalności ubezpieczeniowej i bankowej do końca 2013 r. Jednocześnie firma ogłosiła nową strategię rozwoju globalnego biznesu ubezpieczeniowego. Rozdzielenie pozwoli części ubezpieczeniowej uprościć procedury i przyjąć wspólne standardy. Poprzez zunifikowane zarządzanie biznesem firma wyselekcjonuje najlepsze praktyki i wystandaryzuje te, które stanowią prawdziwą przewagę konkurencyjną na skali globalnej – mogą być to wspólne procesy zarządzania ryzykiem, obsługa, czy platformy IT. Wszystko to powinno przełożyć się na lepszą jakość produktów i obsługi na wszystkich rynkach, również w Polsce. Działalność ubezpieczeniowa ING cieszy się dużą popularnością zarówno na rynkach rozwiniętych jak i rozwijających się. Firma obecna jest w 26 państwach i ma 3. pozycję na głównych rynkach rozwijających się i 3. pozycję w krajach Beneluksu i USA. W Polsce ING Życie jest drugim największym ubezpieczycielem na życie pod względem całkowitej składki przypisanej brutto. W najbliższych miesiącach i latach zamierzamy wzmocnić swoją pozycję.

Kontakt

Beata Zduńczyk-Skup
Rzecznik Prasowy
beata.zdunczyk-skup@ingcentrala.pl
tel.: 022 522 00 14
mobile: +48608009300

Piotr Papaj
Zastępca Rzecznika Prasowego
piotr.papaj@ingcentrala.pl
tel.: 022 522 05 18
mobile: +48515222162

Informacja prasowa ING TUnŻ z 16.11.09
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Dodatkowe opcje ubezpieczenia - do podstawowego zakresu ubezpieczenia np. ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.