X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Kilka słów o osobach uposażonych

2011-03-15 09:11 wtorek
Kilka słów o osobach uposażonych

Co należy zrobić, gdy osoba uposażona umrze?

W razie wcześniejszej śmierci uposażonego należy uaktualnić polisę. W innym wypadku w razie Twojej śmierci Twoja rodzina i bliscy mogą mieć problemy prawne z ustaleniem, komu należy się świadczenie. Aby w polisie dokonać zmian, wystarczy skontaktować się z pośrednikiem, albo zakładem ubezpieczeń. Uposażonych można zmienić, można dodać druga osobę, wszystko zależy od naszej decyzji.

Co się stanie ze świadczeniem, gdy ubezpieczony nie poda osób uposażonych?

Jeżeli po śmierci ubezpieczonego okaże się, że nie wskazał on osób uposażonych, albo osoby te nie żyją, bądź umyślnie przyczyniły się do jego śmierci – świadczenie z tytułu umowy ubezpieczenia – zgodnie z art. 832. § 2. kodeksu cywilnego przypada najbliższej rodzinie ubezpieczonego w kolejności ustalonej w ogólnych warunkach ubezpieczenia, chyba, że umówiono się inaczej. Należy zatem zwrócić na to uwagę w warunkach ogólnych, już przy zawieraniu umowy ubezpieczenia.

Pamiętaj!

Jeśli wskazałeś jako osobę uposażoną żonę / męża i zdecydowałeś się na rozwód, wówczas osoba ta nie przestaje być automatycznie uposażonym. Jeśli chcesz dokonać zmian, musisz udać się do agenta lub towarzystwa ubezpieczeniowego. Świadczenie z tytułu umowy ubezpieczenia rządzi się odrębnym prawem, niż ogólne zasady dotyczące spadku po osobie zmarłej.

Uposażonymi powinny być niewątpliwie osoby, które chcielibyśmy zabezpieczyć finansowo, gdy nas zabraknie. Najczęściej są to rodzice, współmałżonkowie, dzieci. Aby pieniądze w przypadku naszej śmierci nie trafiły w niepowołane ręce, powinniśmy wybrać osoby uposażone, a nie zostawiać pustej rubryki w formuarzu ubezpieczeniowym.

AZKup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Aktywa netto funduszu - suma składek wpłacanych przez ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.