X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Najtrudniejszy pierwszy krok… czyli o co pytać przy pierwszym spotkaniu z agentem ubezpieczeniowym

2007-04-16 16:15 poniedziałek

Jak powinno wyglądać pierwsze spotkanie z przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego? Co agent powinien nam powiedzieć, o co my powinniśmy zapytać? Czy ubezpieczenie na życie powinno się kupować już na pierwszym spotkaniu?

Czy agent jest wiarygodny?

Gdy dochodzi do spotkania z agentem ubezpieczeniowym powinieneś sprawdzić jego wiarygodność. To bardzo ważne, aby agent wzbudzał Twoje zaufanie, w końcu to za jego pośrednictwem podpiszesz z towarzystwem swoją umowę ubezpieczeniową. Każdy prawdziwy agent przed rozpoczęciem pracy przechodzi szereg szkoleń oraz zdaje egzamin mający na celu potwierdzenie jego podstawowej wiedzy i zdobycie licencji. Podczas spotkania masz prawo poprosić o pokazanie tejże licencji oraz dokumentu potwierdzającego współpracę agenta z danym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Jak wygląda spotkanie?

Spotkanie powinno trwać około godziny, dwóch. Każde spotkanie wygląda inaczej, w zależności od klienta, od pytań, spraw, jakie chcesz poruszyć. Jednak ma ono podstawową formę, która wygląda następująco: agent powinien przedstawić pokrótce towarzystwo ubezpieczeniowe, następnie spyta o Twoje potrzeby, aby zorientować się, jaki produkt bądź produkty Ci zaproponować. Nie wstydź się pytać, masz do tego pełne prawo.

Bądź uważny

Gdy agent będzie Cię informował o produktach i zasadach obowiązujących w jego towarzystwie ubezpieczeniowym słuchaj uważnie. Dobrym pomysłem jest również robienie notatek, gdyż to, co usłyszane szybko można zapomnieć, natomiast notatki poczynione na spotkaniu będziesz mógł przejrzeć i przeanalizować później. Zwracaj uwagę na tabele, zestawienia, jednak bądź czujny. Pamiętaj, że liczby użyte w zestawieniach to wartości hipotetyczne, symulacje, których zadaniem jest pokazanie wyników w przybliżeniu. Nikt nie jest w stanie przewidzieć wyników w przyszłości w 100%. Oczywiście powinieneś brać zestawienia pod uwagę, ważne jest to, abyś miał świadomość, w jaki sposób one powstają.

Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Szpital - działający zgodnie z przepisami prawa ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.