X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Nowe ubezpieczenie życiowe Specjalnie dla Dziecka

2009-06-01 09:56 poniedziałek
Allianz wprowadził nowy produkt dla rodziców zainteresowanych zabezpieczeniem przyszłości finansowej swoich dzieci - ubezpieczenie Specjalnie dla Dziecka.

Ubezpieczenie „Specjalnie dla Dziecka” ma pomóc w zgromadzeniu kapitału dla ubezpieczonego dziecka a jednocześnie zapewnić mu szeroką ochronę ubezpieczeniową na wypadek zdarzeń, które mogą dotknąć zarówno dziecko, jak i jego rodziców czy opiekunów. Zapewnia ono możliwość objęcia ochroną oboje rodziców lub opiekunów. Dzięki połączeniu funkcji inwestycyjnej z ochronną ubezpieczenie stanowi zabezpieczenie całej rodziny oraz daje pewność wypłaty świadczenia wskazanemu w polisie dziecku w dniu wygaśnięcia ochrony ubezpieczeniowej.

W odróżnieniu od tradycyjnych ubezpieczeń, w ubezpieczeniu „Specjalnie dla Dziecka” na koniec okresu ubezpieczenia dziecko otrzymuje świadczenie w wysokości wartości jednostek zgromadzonych na rachunku prowadzonym przy jego polisie. Jest to wypłata nie obciążona podatkiem od zysków kapitałowych. Inwestycyjny charakter polisy daje możliwość aktywnego budowania kapitału w oparciu o osiem funduszy kapitałowych zarządzanych przez Allianz. Świadczenie jest wypłacanie zgodnie z wybranym wariantem: jednorazowo lub w formie renty okresowej, co również jest nowością. Wybór formy renty pomoże dziecku lepiej gospodarować pieniędzmi: opłacać czesne, spłacać raty kredytu lub pokryć koszty wynajmu mieszkania.

Ubezpieczenie występuje w trzech wariantach:

1.    inwestycyjnym charakteryzującym się najniższymi opłatami i umożliwiającym ubezpieczenie jednego lub dwóch rodziców lub opiekunów na wypadek śmierci, przy czym świadczenie wypłacane jest dopiero po śmierci drugiego z ubezpieczonych;

2.    standardowym, w którym obok ubezpieczenia jednego z rodziców lub opiekunów na wypadek śmierci istnieje możliwość zawarcia umów dodatkowych ubezpieczenia zarówno rodziców jak i dziecka;

3.    ochronnym, dającym dostęp do pełnej oferty umów dodatkowych a jednocześnie chroniącym oboje rodziców lub opiekunów na wypadek śmierci. W wariancie tym zdarzeniem ubezpieczeniowym objętym ochroną jest śmierć któregokolwiek z ubezpieczonych rodziców lub opiekunów a wypłata świadczenia następuje po pierwszej śmierci jednego z ubezpieczonych.

Ochrona ubezpieczeniowa na wypadek śmierci rodzica lub opiekuna będąca umową główną we wszystkich wariantach przewiduje przejęcie przez Allianz opłacania składki regularnej do końca trwania umowy. Cztery umowy dodatkowe dostępne w wariantach standardowym i ochronnym to:

•    ubezpieczenie na wypadek śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku, gwarantujące wypłatę dodatkowej sumy, która  może powiększyć kapitał;
•    ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania i inwalidztwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem, w których świadczeniem jest przejęcie przez Allianz opłacania składki regularnej do końca trwania umowy;
•    ubezpieczenie na wypadek śmierci z rentą, w którym świadczenie polega na wypłacie dziecku dodatkowej renty.

W wariantach standardowym i ochronnym można skorzystać również z dodatkowego ubezpieczenia samego dziecka na wypadek poważnego zachorowania, leczenia i pobytu w szpitalu oraz następstw nieszczęśliwych wypadków.
Minimalna wysokość składki w ubezpieczeniu „Specjalnie dla Dziecka” wynosi 100 zł miesięcznie. Składka może być płacona również z częstotliwością kwartalną, półroczną lub roczną. Minimalny okres ubezpieczenia to 5 lat, przy czym musi on trwać przynajmniej do osiągnięcia przez dziecko wieku 18 lat, ale nie dłużej niż do 26 roku jego życia.

Źródło: Allianz
JT
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Jednostka uczestnictwa - najmniejsza część funduszu inwestycyjnego, służy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.