X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Plan na życie

2010-01-29 08:02 piątek
 1. Co to jest Plan na Życie?
 • „PZU Plan na Życie” to nowy produkt finansowy, który pozwala na połączenie możliwości regularnego oszczędzania z ochroną ubezpieczeniową na wybranym przez klienta poziomie. Produkt oferowany jest w formie indywidualnego ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym.
 • Jest to program regularnego oszczędzania skonstruowany tak, aby w pełni sprostać oczekiwaniom  nawet najbardziej wymagającego klienta, ceniącego sobie elastyczność i możliwość swobodnego dopasowywania wszystkich elementów produktu do swoich potrzeb. Dzięki temu, nowe ubezpieczenie  może być dobrym rozwiązaniem dla bardzo szerokiej grupy odbiorców. W zależności od zasobności portfela, klient ma do wyboru trzy warianty wysokości podstawowej składki ubezpieczeniowej (100 – 349,99 PLN; 350 – 599,99 PLN; 600 PLN i więcej).
 • Plan na Życie to możliwość gromadzenia środków na przyszłość  dla osób zainteresowanych regularnym oszczędzaniem np. na wykształcenie swoich dzieci czy też uzupełnienie środków finansowych na czas emerytury. Jest to kolejny produkt w ofercie Grupy PZU, dzięki któremu klienci mogą budować swoją finansową przyszłość.
 • Najważniejszy atut oferty to jej elastyczność – rozwiązanie może zostać dostosowane do aktualnej sytuacji życiowej i związanych z tym potrzeb klienta. Osoba ubezpieczona sama określa sumę ubezpieczenia i ma możliwość jej swobodnej modyfikacji zależnie od swoich potrzeb. Sama też decyduje o wysokości składki - w trakcie umowy może zmieniać jej wysokość i częstotliwość, a nawet skorzystać z czasowego zawieszenia opłacania.
 • Dostęp do rachunku możliwy jest przez Internet (www.plannazycie.pl). Oprócz śledzenia gromadzonego kapitału, Klient ma wygodną możliwość składania wszystkich zleceń za pośrednictwem Internetu.
 1.  Co realnie oznacza „elastyczność” dla klienta? Kiedy i na jakich zasadach możliwe są wszystkie zmiany?
 • Wysokość składki może zostać podwyższona już od pierwszej rocznicy umowy, obniżona – od drugiej (maksymalnie o 50 proc. dotychczas zadeklarowanej składki).
 • Składki mogą być uiszczane miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub rocznie. Zmiana częstotliwości składki możliwa jest już od pierwszej rocznicy umowy ubezpieczeniowej.
 • Podwyższenie lub obniżenie sumy gwarantowanej ubezpieczenia możliwe jest po pierwszym roku trwania umowy. Rutynowo, przy podwyższeniu ubezpieczony zobowiązany jest do przedstawienia informacji o swoim stanie zdrowia (oświadczenie, ankieta, badania lekarskie i diagnostyczne etc.)
 • Przy podwyższonej sumie gwarantowanej, ubezpieczony może liczyć się z podwyższeniem składki podstawowej i wyższą opłatą z tytułu odpowiedzialności PZU Życie SA na wypadek śmierci ubezpieczonego.
 • Obniżenie sumy gwarantowanej nie wiąże się z obniżeniem podstawowej składki ubezpieczeniowej
 • Od trzeciego roku trwania umowy ubezpieczony może czasowo (od 1 do 12 miesięcy) obniżyć wysokość opłacanej składki podstawowej. Po okresie czasowego obniżenia wysokość „powraca” do wcześniejszego poziomu. Co ważne, w okresie obowiązywania obniżonej składki gwarantowana suma ubezpieczenia pozostaje bez zmian.
 • W każdym momencie ubezpieczony może zrezygnować z ubezpieczenia po prostu przestając opłacać składki, ważne jest jednak, że w dwóch pierwszych latach trwania umowy decyzja ta oznaczać będzie utratę zgromadzonych środków
 1. Jak realizowana jest funkcja ochronna nowego produktu?
 • Klient ma możliwość swobodnego dopasowywania funkcji ochronnej produktu – suma ubezpieczenia może być modyfikowana w zależności od aktualnej sytuacji życiowej ubezpieczonego. W trakcie umowy można też zmieniać wysokość i częstotliwość opłacania składek, a nawet czasowo je zawiesić.
 • Plan na Życie to optymalne rozwiązanie dla osób, które szukają sposobu na pomnażanie swoich pieniędzy, a jednocześnie nadal chcą posiadać ubezpieczenie życia z wysoką sumą ubezpieczenia.
 • Plan na życie jest znacznie bardziej atrakcyjną i korzystną propozycją niż jedynie ubezpieczenie terminowe (wysoka suma ubezpieczenia)
 • Gwarantowana suma ubezpieczenia jest dużo wyższa niż wartość rachunku

 1. Jak realizowana jest funkcja inwestycyjna produktu? W co inwestowane są środki?
 • Ograniczając sumę ubezpieczenia do minimum (1 000 PLN) możliwe jest przekształcenie ubezpieczenia w program czysto inwestycyjny, na którym pieniądze lokowane będą zgodnie z wybraną przez klienta strategią inwestycyjną. Możliwe jest dokonanie samodzielnego wyboru spośród dostępnych w ofercie funduszy inwestycyjnych. Można także skorzystać z gotowych, specjalnie przygotowanych funduszy modelowych (opcja dla klientów, którzy nie chcą samodzielnie podejmować decyzji o wyborze konkretnego funduszu).„Plan na życie” gwarantuje wysoką alokację składki (100 proc. już od drugiego roku ubezpieczenia).
 • Dodatkowe kwoty, którymi dysponuje ubezpieczony mogą być wpłacane jako składka dodatkowa, za którą nabywane będą jednostki lokowane na rachunku dodatkowym (minimalna wysokość pierwszej takiej wpłaty to 1 500 PLN kolejnych zaś - 500 PLN). Środki zgromadzone na takim rachunku mogą być wypłacane w każdym czasie, bez żadnych opłat.
 • Przed podpisaniem wniosku o zawarcie ubezpieczenia, razem z agentem, klient wypełnia Kwestionariusz Indywidualnego Profilu Inwestycyjnego pomagający w określeniu potrzeb oraz temperamentu inwestycyjnego. Dobór strategii inwestycyjnej jest wtedy o wiele łatwiejszy.
 1.  Dla kogo przeznaczony jest nowy produkt?
 • „Plan na Życie” to produkt adresowany przede wszystkim do osób w wieku 35-45 lat chcących zadbać o bezpieczeństwo rodziny, a także myślących o swojej przyszłości (np. chcących oszczędzać na edukację dzieci, realizację marzeń czy przyszłą emeryturę). Minimalna składka w wysokości 100 zł sprawia, że produkt staje się dostępny dla szerokiej grupy osób.
 • Czym wyższa będzie składka, tym korzyści z ubezpieczenia będą oczywiście większe – wybór wyższego wariantu wysokości składki oznaczać będzie dla klienta np. wyższą alokację składki i niższe opłaty. 
 1. Jakie są korzyści Planu na Życie dla klientów?
 • Regularne wpłaty mobilizują do systematycznego oszczędzania, natomiast długoterminowy charakter produktu znacznie zwiększa potencjał lokowania środków w fundusze inwestycyjne. Dzięki temu klienci, którzy wybiorą Plan na Życie poprzez regularne oszczędzanie, będą mogli zgromadzić znaczny kapitał w przyszłości.
 • Kompleksowa oferta inwestycyjno-oszczędnościowa i ubezpieczeniowa za jedną składkę
 • Wysoka alokacja składki – 100% już od II roku ubezpieczenia w zależności od wybranego wariantu
 • Duża elastyczność produktu, która pozwala na aktywne dopasowywanie funkcjonalności produktu do aktualnych potrzeb klienta i jego sytuacji życiowej
 • Możliwość prolongaty, zawieszenia, obniżania i podwyższania składki
 • Możliwość obniżenia i podwyższenia sumy ubezpieczenia
 • Coroczna możliwość indeksacji składki, czyli jej podwyższenia o zaproponowany przez PZU Życie SA procent – działanie to ma na celu zachowanie realnej wartości świadczenia tak aby wypłacone w przyszłości pieniądze miały taką samą siłę nabywczą jak w momencie podpisywania umowy. Rezygnacja z indeksacji w danym roku nie powoduje utraty możliwości skorzystania z niej w kolejnych latach trwania umowy.
 • Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez ubezpieczonego 85 roku życia. O ewentualnym skróceniu umowy klient decyduje sam w wybranym przez siebie momencie
 • Dostęp do rachunku przez Internet z wygodną możliwością składania wszystkich zleceń tą drogą
 • Polisa ubezpieczeniowa Planu na Życie może spełnić rolę zabezpieczenia zobowiązań finansowych ubezpieczonego (np. wobec banku – pod kredyt, pożyczkę etc.)
 • Asysta ekspertów PZU – stały monitoring rachunku klienta oraz aktywne szukanie najbardziej satysfakcjonujących rozwiązań dla aktualnej sytuacji finansowej/życiowej klienta
 • Nic nie dzieje się bez wiedzy klienta, o wszystkich operacjach/ możliwościach klient jest informowany z wyprzedzeniem
 1. Jaka jest alokacja składki?
 • Alokacja składki porównywalna jest do poziomu alokacji produktów inwestycyjnych (90 proc. i więcej)
 • Przy wyborze III wariantu składki, już od II roku trwania polisy alokacja wynosi 100 proc. (I wariant – od czwartego roku, II wariant – od trzeciego).
 • Alokacja składki na rachunku dodatkowym od pierwszego roku wynosi 100 proc.

Plan na Życie - alokacja składki:

    Wariant I    Wariant II    Wariant III
Alokacja składki
w kolejnych latach
1 rok   90%    94%    95%
2 rok  92% 98% 100%
3 rok     95%    100%    100%
4 rok i kolejne 100% 100% 100%         

 1. Czy możliwe jest zawieszenie składek?
 • Zawieszenie opłacania składki podstawowej możliwe jest już od drugiej rocznicy umowy
 • Składki można zawiesić na 6 miesięcy
 • Kolejne zawieszenie opłat możliwe jest po upływie 4 lat od zakończenia poprzedniego zawieszenia
Kontakt:

Biuro Prasowe PZU SA
+48 (22) 582 58 07
+48 (22) 582 58 09
rzecznik@pzu.pl
www.pzu.pl
www.plannazycie.pl

Informacja prasowa PZU z dnia 27.01.2010 r.
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Osobowe ubezpieczenia - Do ubezpieczeń osobowych zaliczamy umowy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.