X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Polisa na życie – czy naprawdę jej potrzebuję ?

2006-07-04 16:06 wtorek

Od wieków ludzie ubezpieczają swój dobytek, zapewniają ochronę swoim mieszkaniom, firmom, samochodom. Niektórzy ubezpieczają także wnętrza swoich domów, wyceniają meble, ubezpieczają  obrazy, biżuterię itp. Te ubezpieczenia są bardzo popularne, gdyż każdy z nas zdaje sobie sprawę z ich istotności i zakup ubezpieczeń tego typu nie wzbudza większych emocji. Człowiek jest dumny ze swojego dorobku i chce zapewnić mu należytą ochronę – to zrozumiałe.

Dlaczego w takim razie tak niewiele osób odczuwa potrzebę ubezpieczenia swojego życia? Swojego zdrowia? Zabezpieczenia losów tych, których kocha? To przecież powinno dla każdego z nas stanowić najwyższą wartość i największe dobro.

W niektórych krajach pewne ubezpieczenia są obowiązkowe. W innych większość tego rodzaju usług jest prawie nieznana. Poza tym koszty ubezpieczenia i zakres świadczeń bardzo się różnią. Niemniej podstawowa zasada pozostaje ta sama – chodzi o rozłożenie ciężaru skutków nieszczęśliwych zdarzeń. Oczywiste jest, że im więcej ktoś posiada, tym więcej może stracić. Podobnie im większa odpowiedzialność spoczywa na którymś członku rodziny, tym większą stratę ona ponosi w razie jego śmierci lub kalectwa. Ubezpieczenie pozwala w pewnym stopniu uwolnić się od obaw związanych z ewentualnym nieszczęśliwym wypadkiem. Człowiek poczuwający się do odpowiedzialności za członków swojej rodziny może też zapewnić im dodatkowo ubezpieczenie zdrowotne czy od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Sceptycy spytają – „czy rozsądne jest wydawanie pieniędzy na ubezpieczenie, z którego być może nigdy się nie skorzysta?” – A po co kupować koło zapasowe do samochodu, skoro może się okazać, że nigdy nie będzie potrzebne? Kierowca zapewne uważa, że dla poczucia bezpieczeństwa warto przeznaczyć środki na dodatkowe koło. Oczywiście bywają straty, których nie da się wyrównać odszkodowaniem, ale inne można w ten sposób zrekompensować.
 

Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zasada proporcji - Zasada proporcji jest jedną z ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.