X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Pożyczka pod zastaw polisy

2007-03-28 13:12 środa
W jaki sposób można wykorzystać posiadaną polisę na życie, aby otrzymać pożyczkę? Ile jest tych sposobów? Poznaj podstawowe zasady, jakie rządzą pożyczkami pod zastaw polisy. Pamiętaj, że w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym szczegóły mogą wyglądać inaczej, jednak przedstawione tu podstawy są takie same.

Pożyczka (kredyt) w banku

Możesz wykorzystać polisę na życie dla zabezpieczenia kredytu w wypadku śmierci kredytobiorcy. Wysokość sumy ubezpieczenia nie stanowi zastawu kredytu, lecz jest traktowana jako dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu na wypadek śmierci kredytobiorcy. Wysokość kredytu, oprocentowania, termin spłat zależy wyłącznie od indywidualnych ustaleń pomiędzy właścicielem polisy i bankiem, w którym będzie pobrany kredyt. W celu przeniesienia praw do polisy na bank klient musi przedstawić umowę pomiędzy właścicielem polisy, a bankiem w celu jej potwierdzenia w biurze towarzystwa. Dodatkowo powinien być złożony komplet dokumentów dotyczący prośby o przeniesienie prawa do świadczeń wraz z prośbą o zmianę uposażonego.

Pożyczka w towarzystwie ubezpieczeniowym

W towarzystwie ubezpieczeniowym można uzyskać pożyczkę, ale UWAGA!! tylko do wartości gotówkowej polisy na koniec poprzedniego roku ubezpieczenia. Spłata pożyczki w różnych towarzystwach wygląda inaczej.

W niektórych w przypadku opóźnień w spłacie pożyczki pod zastaw polisy lub zaniechania spłaty należności pobierane są z kwoty zastawu do wyczerpania wartości polisy, skutkujące jej likwidacją.

W niektórych zakładach ubezpieczeń kapitał podstawowy wynikający z przyznanej pożyczki może być spłacany do końca trwania umowy ubezpieczenia. Forma dokonywania wpłat jest dowolna. Można dokonać wpłaty jednorazowo wraz z należnymi odsetkami, można też dokonywać wpłat w ratach w wysokości dowolnie ustalonej przez klienta.

Wymagane dokumenty

W celu uzyskania pożyczki z polisy ubezpieczenia na życie należy wypełnić stosowny wniosek. Wymagany formularz można uzyskać kontaktując się z agentem ubezpieczeniowym lub najbliższym przedstawicielstwem Twojego towarzystwa ubezpieczeniowego. Towarzystwo rozpatrzy Twój wniosek, a po przyznaniu Ci pożyczki przeleje ją na wskazane przez Ciebie konto bankowe.

Alicja Szakiel
Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Przepięcie - Powstaje z przyczyn innych niż ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.