X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Przestój w ubezpieczeniach na życie minął

2009-12-22 10:35 wtorek
Przestój w ubezpieczeniach na życie minął
Okres zastoju w ubezpieczeniach na życie już minął. Do takiego wniosku doszli eksperci po analizie podsumowania wyników ubezpieczycieli życiowych po trzech kwartałach 2009 roku.

W III kwartale bieżącego roku wysokość aktywów przekazanych przez Polaków towarzystwom ubezpieczeniowym przekroczyła kwotę 66 miliardów złotych (wzrosła o 1,5 %). Poprawa wyników ubezpieczycieli na życie jest niewątpliwie wynikiem skupienia większej uwagi towarzystw na potrzebach klientów.  W obecnej sytuacji największym zainteresowaniem cieszą się produkty ochronne oraz inwestycyjne o możliwie pewnej stopie zwrotu.

W ciągu trzech pierwszych kwartałów 2009 roku firmy ubezpieczeniowe zebrały ponad 22 miliardy złotych składek. Wysokość świadczeń, jakie wypłaciły w tym okresie wzrosły o ponad 91 % w porównywaniu z rokiem poprzednim, i wyniosły 21 miliardów złotych.

Na koniec września tego roku wskaźnik pokrycia marginesu wypłacalności środkami własnymi towarzystw ubezpieczeniowych wyniósł dla całego rynku 333 %. Jest to trzykrotnie więcej niż wymaga polska ustawa o działalności ubezpieczeniowej. Dlatego, mimo tak wysokich wypłat świadczeń, klienci mogą czuć się bezpieczni.

Źródło: PIU

OZ

Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Międzynarodowe Stowarzyszenie Nadzorów Ubezpieczeń - utworzone w 1994 roku. Reprezentuje ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.