X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Przychodzi klient do lekarza

2006-11-17 16:03 piątek

W czasie wypełniania wniosku o zawarcie ubezpieczenia na życie zostaniesz poproszony o wypełnienie ankiety dotyczącej Twojego stanu zdrowia. Stanowi ona fragment polisy i jest równie ważna jak jej pozostałe części. W większości przypadków rzetelne wypełnienie tejże ankiety wystarcza towarzystwu ubezpieczeniowemu. Jednak, jeśli:

  1. suma ubezpieczenia jest bardzo wysoka,
  2. masz problemy ze zdrowiem,
  3. znacznie nadużywasz alkoholu i papierosów lub,
  4. jeśli Twój wiek jest bardziej zaawansowany, aniżeli wiek przeciętnego klienta towarzystw ubezpieczeniowych,


wówczas możesz zostać poproszony o przeprowadzenie dokładniejszych badań u lekarza wskazanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Generalnie zasada jest taka – im jesteś starszy i bardziej schorowany, tym większe prawdopodobieństwo, że zakład ubezpieczeń zleci Tobie badania u specjalisty. Ankieta medyczna jest obowiązkowa, gdyż określa ona wszystkie czynniki medyczne, potrzebne towarzystwu ubezpieczeniowemu do oceny ryzyka ubezpieczeniowego. 
 

 
Źródło: I. Rogala, Rola i znaczenie underwritingu w kształtowaniu i realizacji strategii firmy ubezpieczeniowej, Prawo Asekuracyjne, 1997r., nr 3.
 

 

Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Weksel - dokument wystawiony zgodnie z prawem ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.