X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Przyglądamy się ubezpieczeniom: Bezterminowe ubezpieczenie na życie „Moi Bliscy” w 4Life Direct

2011-12-06 13:00 wtorek
Polisa Moi Bliscy - 4Life Direct
Dodajmy, że zgodnie z prawem europejskim każde towarzystwo ubezpieczeniowe może prowadzić celową działalność w krajach członkowskich UE. Jedynym obowiązkiem zakładu ubezpieczeń jest dokonanie notyfikacji w instytucji kontrolującej rynek finansowy, w przypadku Polski – w KNF. Jak wynika z oświadczenia Rzecznika Ubezpieczonych 4Life Direct jest notyfikowany w naszym kraju, co oznacza, że uzyskał pozytywną opinię i zgodę na prowadzenie działalności pośrednictwa finansowego.

Dlaczego Red Sands, zamiast 4Life Direct nie wystąpił o wpis do rejestru? Ponieważ obowiązek ten dotyczy wyłącznie towarzystw ubezpieczeniowych, które mają siedziby lub oddziały w Polsce. To jest także powód, dla którego firma nie może uzyskać członkostwa w Polskiej Izbie Ubezpieczeń.

Spór rozstrzygnie polski sąd

Wracając jednak do potencjalnych spornych kwestii, które rozstrzygnąć będzie musiał sąd, dla obu stron, a więc klienta i 4Life Direct wiążący jest §16 Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, którego punkt 3 stanowi, że „W sprawach nieuregulowanych w niniejszych OWU mają zastosowanie właściwe przepisy prawa polskiego”, natomiast punkt 4: „W przypadku sporu między stronami umowy właściwe są polskie sądy powszechne według właściwości ogólnej albo sądy powszechne właściwe według miejsca zamieszkania lub siedziby ubezpieczającego, ubezpieczonego, uposażonego lub uprawnionego z umowy ubezpieczenia”.

Podróż na Gibraltar, choć w innych okolicznościach mogąca stanowić atrakcję, w przypadku konieczności rozstrzygnięcia, która ze stron ma rację, nie będzie więc konieczna. A nawet jeżeli, to pamiętajmy, że Gibraltar jest terytorium zamorskim Wielkiej Brytanii, która należy przecież do Unii Europejskiej.

Wyróżniania, ale nie podaje ilości sprzedanych polis

Firma 4Life Direct jest członkiem Polskiej Izby Pośredników Finansowych i Ubezpieczeniowych. W roku 2010 otrzymała wyróżnienie w Programie Certyfikującym „Firma Przyjazna Klientowi”. Uzyskała również nominację do Nagrody Jakość Roku 2011, a w styczniu bieżącego roku została nagrodzona Laurem Konsumenta w kategorii „Odkrycie Roku 2011”.

W połowie bieżącego roku 4Life Direct otrzymał aż 100 tys. zapytań o ofertę ubezpieczenia. Spółka nie chwali się jednak ilością sprzedanych polis.

Obok ubezpieczenia na życie 4Life Direct oferuje też umowy dodatkowe.

Gwarancja Szybkiej Wypłaty Świadczenia pozwala na uzyskanie połowy należnej rekompensaty, jednak nie więcej niż 5 tys. zł, w 48 godzin po dostarczeniu ubezpieczycielowi aktu zgonu. Podwójne Świadczenie Wypadkowe to dodatkowe zabezpieczenie bliskich „przed finansowymi skutkami nagłych i nieprzewidzianych zdarzeń”. Ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę podwojonej sumy ubezpieczenia. Powiadomienie SMS, którego koszt to 1 zł, doliczany do miesięcznej składki, to usługa, dzięki której ubezpieczony otrzymuje wiadomość o zaksięgowaniu wpłaty należności za polisę.
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Likwidacja szkody - czynności wykonywane po wypadku ubezpieczeniowym ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.