X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Pytania, na które warto znaleźć odpowiedzi

2014-07-21 10:07 poniedziałek
Ekspert Concordia
W 2013 roku odnotowano prawie 36 tys. wypadków drogowych (dane Komendy Głównej Policji), w których rannych zostało ponad 44 tys. osób, a zginęło 3 357 – prawie 10 dziennie. Czy myślisz, że Ciebie to nie dotyczy?

Filip Przydróżny - Dyrektor Biura Ubezpieczeń Osobowych Concordia Ubezpieczenia 

Rzadko bierzemy pod uwagę ryzyko wypadku czy poważnego zachorowania, których skutki mogą być podobne (śmierć lub niezdolność do pracy), ale z drugiej strony nikt z nas nie chciałby zostawić rodziny w długach. Bądź rozsądny, pomyśl o ubezpieczeniu na życie.

Życiowe polisy ubezpieczeniowe to produkty, których zakup najczęściej wymaga pomocy doświadczonego doradcy. Dobry agent potrafi tak dobrać ofertę, że z jednej strony będzie ona źródłem podniesienia komfortu życia i bezpieczeństwa, a z drugiej nie będzie zawierała bezużytecznych w danych sytuacjach życiowych opcji, za które trzeba płacić i to niemało. Dobry pośrednik ubezpieczeniowy może być architektem naszego planu na przyszłość. Warto z tego skorzystać.

Wg badań (przeprowadzonych przez instytut Homo Homini) Polacy najbardziej boją się utraty pracy, a w drugiej kolejności własnej choroby – aż 40% pytanych. Statystyka może tylko częściowo rozwiać wątpliwości. Jednak każdy sam powinien zadać sobie kilka pytań:
 • Co jest dla mnie najważniejsze?
 • Czego najbardziej się obawiam?
 • Jaki mam cel w życiu?
 • Kogo chcę chronić - siebie, swoją rodzinę?
 • Na co chcę zbierać pieniądze - na dzieci, czy na spokojną starość?
 • W jakich momentach w życiu, pomoc finansowa może okazać się niezbędna?
Odpowiedzi jest tak wiele, jak wiele jest osób myślących o przyszłości swojej i rodziny. Jeśli do ubezpieczenia przystępują rodzice, może ich interesować zabezpieczenie dziecka, jeśli na polisę decyduje się osoba samotna, prawdopodobnie będzie chciała się zabezpieczyć na wypadek niezdolności do samodzielnej egzystencji. Ktoś, kto często podróżuje, wybierze umowę na leczenie operacyjne w razie wypadku itd. Rolnik z kolei pomyśli o zabezpieczeniu gospodarstwa, kiedy nie będzie mógł w nim pracować, a przedsiębiorca będzie się martwił o zapewnienie ciągłości firmy i spłatę zaciągniętych na nią kredytów…

Szukający ubezpieczenia życiowego powinien zwrócić uwagę na:
 • wysokość sumy ubezpieczenia,
 • długość okresu karencji,
 • częstotliwości opłacania składki i gwarancję jej niezmienności w trakcie trwania umowy,
 • wiek do jakiego świadczona jest ochrona ubezpieczeniowa,
 • zakres i cenę ubezpieczenia,
 • wyłączenia odpowiedzialności.
Oferta Concordii wyróżnia się na rynku. Przede wszystkim dzięki konkurencyjnej cenie i ciekawym klauzulom dodatkowym, takim jak przejęcie opłacania składki w przypadku wystąpienia niezdolności do pracy. To jednak nie wszystko. Polisa najczęściej jest dostępna od następnego dnia, bez długiego okresu oczekiwania na ochronę i skomplikowanych procedur oceny ryzyka ubezpieczeniowego. Jest zatem optymalna dla osób żyjących w „pędzie” oraz takich, które kupują polisę pod kredyt.

Wydaje Ci się, że jesteś ciągle młody, zdrowy i nic Ci się nie może przydarzyć? Przeczytaj poniższe przykłady z życia wzięte.

48-letnia P. Marianna, mieszkanka Gniezna, pół roku temu przeszła udar mózgu. Od tego momentu nie była w stanie pracować i zarabiać, co bardzo skomplikowało jej sytuację finansową. Z jednej strony nie miała środków finansowych na spłatę kredytu, który zaciągnęła na zagraniczną wycieczkę, z drugiej nie miała środków na nowoczesne leczenie i rehabilitację. Na życie wystarczały jej środki z renty ZUS. Pani Marianna posiadała polisę na życie. Ochronę ubezpieczeniową wykupiła, gdy brała kredyt na wakacje. Pozwoliła ona na spłatę pozostałego zadłużenia (ubezpieczenie obejmowało poważne zachorowanie Marianny, w tym udar mózgu).

I podaje drugi przykład - P. Mirek, 30 lat, pracował w biurze księgowym, mąż, ojciec dwójki dzieci. Zaciągając kredyt na zakup mieszkania, wykupił jednocześnie polisę życiową. Pewnego dnia wracając z pracy do domu miał wypadek samochodowy, w wyniku którego odniósł bardzo poważne obrażenia całego ciała. Z miejsca zdarzenia został natychmiast przewieziony do szpitala, w którym przebywał łącznie 100 dni. Po tym okresie doszło do komplikacji, pogorszenia się stanu zdrowia i ostatecznie śmierci Pana Mirka. Z polisy męża, żona Pana Mirka otrzymała świadczenie, które pomogło jej rozwiązać wynikłe problemy finansowe.

Te przykłady uświadamiają nam jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie na wypadek tragicznych sytuacji, które niestety czasem się zdarzają. A czy Ty już masz ubezpieczenie na życie? Ubezpieczenie - to zakup spokoju i komfortu, że w razie tragicznej sytuacji nie będziemy pozostawieni sami sobie, a nasza rodzina będzie odpowiednio zabezpieczona.

Ubezpieczenie na życie powinno zabezpieczyć:
 • spłatę zobowiązań w momencie, gdy stajesz się niezdolny do pracy, tracisz pracę, umierasz,
 • utrzymanie poziomu życia, jakie zapewniłeś swoim bliskim w momencie, gdy staniesz się niezdolny do zarabiania pieniędzy,
 • środki finansowe na leczenie, rehabilitację na najwyższym poziomie, w momencie gdy Ty lub ktoś z Twoich najbliższych potrzebujecie dostępu do nowoczesnych procedur medycznych.
O zabezpieczeniu finansowym Ciebie i Twoich bliskich powinieneś pomyśleć, gdy:
 • zakładasz rodzinę,
 • bierzesz kredyt,
 • Twoja rodzina się powiększa,
 • dostajesz awans w pracy,
 • rodzą się Tobie wnuki.
Zobacz także
« powrót do działu: Porady eksperta
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zastaw - to ograniczone prawo rzeczowe, którego ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.