X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Samobójstwo a wypłata odszkodowania

2008-05-08 10:59 czwartek
Przepisy a fakty

Właściwie każde towarzystwo ubezpieczeniowe w ogólnych warunkach ubezpieczenia wymienia zdarzenia, które nie upoważniają do otrzymania świadczenia ubezpieczeniowego. I rzeczywiście w praktyce większość towarzystw zabezpiecza się w OWU wyłączając samobójstwo ze zdarzeń, które powodują wypłatę świadczenia ubezpieczeniowego.

Samobójstwo nie jest traktowane jako śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku. Większość ubezpieczycieli zastrzega, że w czasie trwania umowy towarzystwo ubezpieczeniowe jest zwolnione od odpowiedzialności w przypadku samobójstwa, usiłowania samobójstwa oraz prób okaleczenia niezależnie od stanu psychicznego ubezpieczonego.

Sprawdź warunki ubezpieczenia

Gdy będziesz kupował polisę na życie, a jesteś zainteresowany tematyką samobójstwa w ubezpieczeniach na życie przeanalizuj umowę ubezpieczeniową oraz ogólne warunki ubezpieczenia. Znajdziesz tam wszelkie interesujące Cię informacje. Jednak według specjalistów z dziedziny ubezpieczeń i prawa, wypłata świadczenia z tytułu samobójstwa przed upływem ustawowego terminu jest dalece nierealna.

    

Alicja Szakiel

Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Beneficjant - inaczej uposażony, osoba uprawniona przez ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.