X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Szansa na pomoc rządu winduje ceny akcji ubezpieczycieli życiowych

2009-02-11 11:05 środa
Akcje amerykańskich ubezpieczycieli na życie poszły gwałtownie w górę.  Przyczyną jest pojawienie się szansy na otrzymanie przez niektórych z nich długo oczekiwanej akceptacji dla skorzystania z zastrzyku kapitałowego z rządowego funduszu pomocowego. Zdaniem analityka Marka Finkelsteina z Fox-Pitt Kelton otrzymanie zastrzyku kapitałowego może być „pozytywne” dla tych firm, jeżeli tylko „warunki nie będą zbyt uciążliwe”.

Akcje Hartford Financial Services Group zyskały w poniedziałek 9 lutego 24%, nadrabiając piątkowy spadek, do którego doszło po ogłoszeniu przez tego dużego ubezpieczyciela majątkowego i życiowego straty netto za ub.r. wynoszącej 2,7 mld dol. Ponadto spółka życiowa zakończyła rok na słabszej pozycji kapitałowej niż przewidywano. Jeżeli Hartford zostanie zakwalifikowany do federalnego programu, będzie mógł się ubiegać o 3,4 mld dol. Akcje innych ubezpieczycieli na życie też zwyżkowały, a indeks Dow Jones firm ubezpieczeń na życie wzrósł o 4%. Najwięcej zyskał Genworth Financial (Hartford nie wchodzi w skład indeksu). Niektóre firmy ubezpieczeniowe uzyskały zezwolenie na nabycie banków, co otwiera im drogę do uczestnictwa w rządowym programie dokapitalizowania, którego fundusz wynosi 250 mld dol. Jest on częścią szerszego planu ratunkowego. Prudential Financial Inc., drugi największy ubezpieczyciel na życie w USA również ubiega się o pomoc federalną. W sumie z zastrzyku kapitałowego chce skorzystać ponad 10 ubezpieczycieli.

Źródło: Reuters

JT
Zobacz także
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zakład ubezpieczeń - inaczej towarzystwo ubezpieczeń, ubezpieczyciel, asekurator podmiot ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.