X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie na życie dla osób z chorobą nowotworową

2008-08-23 15:31 sobota
ubezpieczenie na życie dla osób z chorobą nowotwor
Czy wykupienie ubezpieczenia na życie w czasie, gdy chorujemy na raka jest w ogóle możliwe? Czy towarzystwo ubezpieczeniowe zechce wziąć na siebie ryzyko ubezpieczenia osoby, która jakiś czas temu zmagała się z tą okrutną chorobą? Jak to wygląda na świecie? Jak to wygląda u nas? Zapraszam do lektury.

Według American Cancer Society (Amerykańskie Stowarzyszenie ds. raka) w 2007 roku zostanie rozpoznanych 1,4 mln przypadków nowotworowych różnego rodzaju. 560 tysięcy z tych przypadków umrze na raka, co oznacza śmierć około 1,5 tysiąca osób dziennie. Jak wskazują statystyki, mimo ogromnego postępu medycyny, rak nadal stanowi poważne zagrożenie dla ludzi. Prawdopodobieństwo zgonu w wyniku choroby nowotworowej jest ciągle bardzo wysokie. Czy zatem towarzystwa ubezpieczeniowe zgodzą się zaryzykować i objąć ochroną ubezpieczeniową osobę, która ma za sobą chorobę nowotworową?


Kiedy nabyć ubezpieczenie?

Możemy rozpatrzyć tu dwa przypadki:
  1. nabycie ubezpieczenia na życie w trakcie leczenia choroby nowotworowej
  2. nabycie ubezpieczenia na życie kilka lat po zakończeniu leczenia choroby nowotworowej
W przypadku nr 1 raczej nie mamy szans na zakup polisy ubezpieczeniowej. W przypadku nr 2 nasze szanse są z pewnością większe. Jednak i tak każdy przypadek traktowany jest indywidualnie. Towarzystwo rozpatrując wniosek o ubezpieczenie weźmie pod uwagę rodzaj raka, wyniki badań, czas jaki upłynął od zakończenia leczenia, czy nadal przyjmujemy leki itp. Jeśli towarzystwo wyraziłoby zgodę na ubezpieczenie osoby, która przed laty chorowała na chorobę nowotworową – z pewnością miałaby ona wyższą składkę ubezpieczeniową niż inne osoby ubiegające się o ubezpieczenie.
Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Beneficjant - inaczej uposażony, osoba uprawniona przez ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.