X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie na życie w ramach produktów hipotecznych Deutsche Bank PBC

2011-01-12 08:31 środa
Deutsche Bank PBC we współpracy z TU Amplico Life poszerzył swoją ofertę o pakiet ubezpieczeń na życie dla posiadaczy kredytu mieszkaniowego, konsolidacyjnego lub pożyczki hipotecznej.

Z pakietu ubezpieczeń na życie mogą skorzystać zarówno obecni kredytobiorcy, jak i osoby dopiero zaciągające kredyt mieszkaniowy, konsolidacyjny lub pożyczkę hipoteczną Deutsche Bank PBC. W jego skład wchodzą ubezpieczenia na wypadek: czasowej oraz trwałej niezdolności do pracy, a także zgonu. Przystąpienie do ubezpieczenia na czas nieokreślony jest dobrowolne. Istnieje także możliwość rezygnacji z ochrony w dowolnym momencie.

Suma ubezpieczenia aktualizowana jest co trzy lata. Dla pierwszego okresu trzyletniego jest ona obliczana na podstawie kwoty udzielonego kredytu mieszkaniowego, konsolidacyjnego lub pożyczki hipotecznej, a w przypadku osób przystępujących do ubezpieczenia w trakcie trwania kredytu – salda zadłużenia z dnia wnioskowania przez klienta o ubezpieczenie. W kolejnych okresach suma ubezpieczenia obliczana jest na podstawie wysokości salda kredytu. W ramach jednej umowy kredytowej do ubezpieczenia mogą przystąpić wszyscy lub wybrani Kredytobiorcy. W przypadku objęcia ochroną więcej niż jednej osoby, wszyscy Kredytobiorcy ubezpieczeni są łącznie do wysokości odpowiednio: kwoty kredytu lub salda zadłużenia, proporcjonalnie do ilości osób.

W sytuacji czasowej niezdolności do pracy, ubezpieczenie umożliwia pokrycie maksymalnie 12 rat kredytu zaciągniętego przez Klienta, przy czym każda z nich może wynieść maksymalnie 6 tys. zł. Pierwsza rata spłacana jest przez ubezpieczyciela na rachunek kredytu po 60 dniach nieprzerwanego zwolnienia lekarskiego Klienta obejmując zobowiązanie kredytowe za drugi miesiąc jego niezdolności do pracy. Natomiast każda następna - gdy zwolnienie lekarskie trwa nieprzerwanie przez kolejne 30 dni.

W przypadku trwałej niezdolności do pracy lub zgonu, świadczenie - zgodnie z ustaloną sumą ubezpieczenia - wypłacane jest na rachunek kredytu do wysokości salda zadłużenia na dzień orzeczenia inwalidztwa lub śmierci. Natomiast ewentualna nadwyżka, stanowiąca różnicę między sumą ubezpieczenia a saldem zadłużenia na dzień orzeczenia trwałej niezdolności do pracy lub zgonu, przekazywana jest przez ubezpieczyciela na rachunek osób uprzednio wskazanych przez Klienta (w razie jego zgonu) lub samego Klienta (w przypadku inwalidztwa).

Miesięczna składka ubezpieczeniowa obliczana jest jako iloczyn stawki wynoszącej 0,03% (niezmiennej przez okres 6 lat) oraz sumy ubezpieczenia. Po 3 latach następuje aktualizacja sumy ubezpieczenia, a tym samym zmienia się wysokość płaconej składki ubezpieczeniowej.

Informacja prasowa Deutsche Bank z dnia 10.01.2011 r.
Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Choroba - anormalny, wedle ogólnie uznanej wiedzy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.