X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie terminowe – Macif Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

2008-07-25 12:59 piątek
O ubezpieczeniu na życie o charakterze terminowym już nie raz mogli Państwo przeczytać na naszym portalu. Wiadomo już, że „terminówka” to ubezpieczenie ochronne, posiadające dwie główne zalety: po pierwsze są stosunkowo niedrogie, a po drugie wyjątkowo proste. Wypłaty z tych polis są dokonywane najczęściej w dwóch przypadkach: śmierci lub w razie wypadku skutkującego trwałym inwalidztwem. Jeżeli nie zajdą żadne z powyższych okoliczności, polisy wygasają bez wypłat. Ubezpieczenia terminowe są polisami ochronnymi, nie można zbierać w nich oszczędności emerytalnych lub przeznaczonych "na czarną godzinę".

Czym charakteryzują się produkty o charakterze terminowym poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych? Znając ubezpieczenia terminowe na życie w teorii zapoznajmy się teraz z praktyką.   

Terminowe ubezpieczenie na życie – Acti Ochrona

Indywidualne terminowe ubezpieczenie na życie Acti OCHRONA - gwarantujące ochronę ubezpieczeniową na wypadek śmierci oraz trwałego i całkowitego inwalidztwa.
 

Cechy

Warianty

Acti Ochrona

Charakter ubezpieczenia

Ochronne

Tak

Oszczędnościowe

Nie

Mieszane

Nie

Przedmiot ubezpieczenia

Życie

Tak

Zdrowie

Tak

Dożycie

Nie

Zakres ubezpieczenia

Zgon

Tak

Trwała utrata zdrowia wskutek NW

Tak

Ograniczenia wiekowe

Minimum 15 lat

Nie

Minimum 18 lat

Tak

Max do 61 lat

Nie

Max do 65 lat

Tak

Okres ubezpieczenia

Min 1 rok

Tak

Max 1 rok

Tak

Max 30 lat

Nie

Max do 65 roku życia

Tak

Suma ubezpieczenia

Min 30 000

Tak

Min 50 000

Nie

Max 3 000 000

Tak

Częstość płacenia składki

Miesięcznie

Tak

Kwartalnie

Tak

Półrocznie

Tak

Rocznie

Tak

Jednorazowo

Nie

Wykup ubezpieczenia

Możliwy

Nie

Niemożliwy

Tak

 


Wyłączenia od odpowiedzialności:

  • samobójstwo popełnione przez Ubezpieczonego w okresie pierwszych dwóch lat od zawarcia umowy ubezpieczenia,
  • trwałe i całkowite inwalidztwo będące skutkiem działania Ubezpieczonego pod wpływem alkoholu, narkotyków lub środków toksycznych, z wyjątkiem leków zażywanych na zlecenie lekarza i w sposób przez niego zlecony,
  • trwałe i całkowite inwalidztwo będące skutkiem samookaleczenia bądź prób samookaleczenia,
  • trwałe i całkowite inwalidztwo będące skutkiem uprawiania wszelkich sportów lotniczych lub sportów o wysokim stopniu ryzyka takich jak wspinaczka, speleologia, nurkowanie itp.,
  • trwałe i całkowite inwalidztwo będące skutkiem uprawiania ćwiczeń akrobatycznych, udziału w konkursach bicia rekordów,
  • śmierć Ubezpieczonego na skutek działań wojennych, stanu wojennego, stanu wyjątkowego lub czynnego udziału Ubezpieczonego w rozruchach, zamieszkach bądź aktach przemocy,
  • śmierć i trwałe inwalidztwo w okresie trzech lat trwania umowy będące wynikiem przewlekłej i postępującej choroby, na którą Ubezpieczony zapadł przed zawarciem umowy, a o której wiedział i nie poinformował przy zawieraniu umowy lub też było wynikiem kalectwa, do którego doszło przed zawarciem umowy i którego nie zgłoszono przy jej zawieraniu,
  • śmierć lub trwałe inwalidztwo będące wynikiem następstw chorób, pobytów za granicą lub działalności zawodowej lub sportowej, które stanowią przedmiot wyłączenia na podstawie warunków szczególnych.

Zniżki w stawkach

W sytuacji, gdy zostają zawarte dwie umowy ubezpieczenia obejmujące obydwu małżonków lub partnerów (w dowolnym czasie) - zniżka stała 10% od składki taryfowej; dodatkowo 1% zniżki za każdy rok automatycznego odnowienia umowy (np. w 10 roku ubezpieczenia - 9% zniżki od taryf).

 

 

Alicja Szakiel
 

Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz gwarancyjny - fundusz rezerwowy utworzony przez wszystkie ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.