X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ubezpieczenie terminowe – Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Compensa S.A.

2007-07-25 12:29 środa
O ubezpieczeniu na życie o charakterze terminowym już nie raz mogli Państwo przeczytać na naszym portalu. Wiadomo już, że „terminówka” to ubezpieczenie ochronne, posiadające dwie główne zalety: po pierwsze są stosunkowo niedrogie, a po drugie wyjątkowo proste. Wypłaty z tych polis są dokonywane najczęściej w dwóch przypadkach: śmierci lub w razie wypadku skutkującego trwałym inwalidztwem. Jeżeli nie zajdą żadne z powyższych okoliczności, polisy wygasają bez wypłat. Ubezpieczenia terminowe są polisami ochronnymi, nie można zbierać w nich oszczędności emerytalnych lub przeznaczonych "na czarną godzinę".

Czym charakteryzują się produkty o charakterze terminowym poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych? Znając ubezpieczenia terminowe na życie w teorii zapoznajmy się teraz z praktyką.

 

Terminowe ubezpieczenie na życie – GWARANCJA OCHRONA

 

Program ubezpieczeniowy Gwarancja Ochrona to sposób na finansowe zabezpieczenie Twoich najbliższych w wypadkach nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

 

Cechy

Warianty

Compensa

Charakter ubezpieczenia

Ochronne

Tak

Oszczędnościowe

Nie

Mieszane

Nie

Przedmiot ubezpieczenia

Życie

Tak

Zdrowie

Nie

Dożycie

Nie

Zakres ubezpieczenia

Zgon

Tak

Trwała utrata zdrowia wskutek NW

Nie*

Ograniczenia wiekowe

Minimum 15 lat

Nie

Minimum 18 lat

Tak

Max do 61 lat

Nie

Max 70 lat

Tak

Okres ubezpieczenia**

Min 1 rok

Nie

Min 5 lat

Tak

Max 30 lat

Nie

Max do 65 roku życia

Nie

Suma ubezpieczenia

Min 10 000

Nie

Min 50 000

Tak

Max 150 000

Tak

Częstość płacenia składki

Miesięcznie

Tak

Kwartalnie

Tak

Półrocznie

Tak

Rocznie

Tak

Jednorazowo

Tak

Wykup ubezpieczenia

Możliwy

Nie

Niemożliwy

Tak

 
* W umowie podstawowej nie, w umowach dodatkowych tak.
** Umowa zawierana jest na czas określony. Okres ubezpieczenia liczony jest w pełnych latach trwania odpowiedzialności Towarzystwa.

 

W każdą rocznicę umowy Towarzystwo może zaproponować Ubezpieczającemu waloryzację sumy ubezpieczenia i składki, odpowiednio do aktualnego wieku, pozostałego okresu ubezpieczenia oraz oceny ryzyka dokonanej przy zawieraniu umowy lub później.


Informacje dodatkowe:

Wyłączenia od odpowiedzialności

Śmierć Ubezpieczonego będąca wynikiem samobójstwa popełnionego w okresie pierwszych dwóch lat od zawarcia umowy ubezpieczenia, niezależnie od stopnia poczytalności Ubezpieczonego.
Śmierć Ubezpieczonego na skutek działań wojennych, stanu wojennego, stanu wyjątkowego, aktów terroru lub czynnego udziału Ubezpieczonego w rozruchach, buntach, zamieszkach bądź aktach przemocy.
Śmierć Ubezpieczonego na skutek masowego skażenia radioaktywnego, chemicznego bądź katastrofy nuklearnej.
Śmierć na skutek popełnienia lub usiłowania popełnienia przez Ubezpieczonego czynu stanowiącego umyślne przestępstwo.


Umowy dodatkowe

Ubezpieczenie podstawowe można rozszerzyć o ubezpieczenia dodatkowe gwarantujące:

  • W razie poważnej choroby, wypłatę świadczenia w umówionej wysokości,
  • W przypadku całkowitej niezdolności Ubezpieczonego do pracy, przejęcie opłacania składek przez Towarzystwo,
  • W razie trwałej utraty zdrowia, będącej wynikiem nieszczęśliwego wypadku, wypłatę części sumy ubezpieczenia, proporcjonalnie do stopnia utraty zdrowia,
  • W przypadku śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku wypłatę dodatkowej sumy ubezpieczenia,
  • Możliwość gromadzenia dodatkowego kapitału w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych.

 

Alicja Szakiel


Zobacz także
« powrót do działu: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Karencja - Karencja to okres wyczekiwania. ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.