X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wybór uposażonych - podstawowe zasady

2006-09-27 09:32 środa

Ubezpieczenie na życie ma na celu chronić Ciebie, Twoją rodzinę, bliskich, ma zapewnić im finansowe bezpieczeństwo w razie gdyby Ciebie zabrakło. Niezależnie od tego, jaki rodzaj ubezpieczenia wybierzesz – jest jedna, bardzo istotna rzecz, o której nie możesz zapomnieć. Gdyż jej pominięcie może być w przyszłości przyczyną wielu kłopotów. O czym mowa? O ustanowieniu uposażonych, czyli o osobach wyznaczonych przez ubezpieczonego w umowie ubezpieczenia, jako uprawnionych do otrzymania świadczenia. Wybór uposażonych jest bardzo istotny, niezwykle ważne jest to, aby świadczenie po Twojej śmierci trafiło do rąk właściwych osób.

ubezpieczenie na życie

Kim może być uposażony? Czy musi być to członek najbliższej rodziny? Niekoniecznie. Wybór należy wyłącznie do Ciebie, jeśli np. nie masz rodziny albo uznasz, że członków najbliższej rodziny zabezpieczyłeś w inny sposób, możesz swoim uposażonym uczynić osobę z Tobą niespokrewnioną, wybraną firmę, organizację charytatywną czy schronisko, możesz też zawrzeć umowę na okaziciela. Nie musi być to osoba fizyczna. Oczywiście najczęściej ubezpieczony czyni swoim uposażonym żonę/męża i dzieci. W przypadku osób stanu wolnego często jest to brat, siostra czy rodzice.

Jedno jest pewne – wybór uposażonych powinien być dokonany z rozwagą i odpowiedzialnością, nie powinien być przypadkowy. Wybór uposażonego to tak samo ważna decyzja, jak decyzja o zakupie polisy w ogóle. Żadna część polisy nie może być traktowana z przysłowiowym „przymrużeniem oka”.

W większości wypadków, aby poprawnie wskazać osobę uposażoną wystarczy podać jej dane osobowe, numer PESEL, określić stopień pokrewieństwa oraz procentowy udział spadkobiercy w świadczeniu.

 

Kup ubezpieczenie
Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wartość wykupu - część wpłaconych w formie składek ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.